• Outlook Açılmıyor veya Griş Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

  Outlook, Microsoft'un tam özellikli, mükemmel, güçlü ve güvenilir e-posta istemcisidir. Ancak, bazı sebeblerden dolayı Outlook'un yükleneme ve açılamama sorunu kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir.

  Bu makalemde, hızlı bir şekilde Outlook'u yeniden çalışır duruma getirebilecek çözümler sunacağım...

 • Microsoft Office 2019 İndirme ve Programsız Etkinleştirme

  Microsoft Office 2019'u bu makalemde etkinleştirmek için ele alıyorum, Ancak yapılan açıklamalara göre Office 2019'un sadece Windows 10 sürümüyle çalıştığını bilmiyorsanız sizlere üzülerek bildirmek isterim. Dolayısıyla, Windows 8, Windows 8.1 veya daha eski sürümlerini kullanıyorsanız yüklemeniz mümkün olmayacaktır. Ve doğru söylemek gerekirse şuan en doğru kullanılabilecek Microsoft Office 2016 olduğunu düşünüyorum...

 • Windows Kurulum Diskinden İSO İmages Dosyası Oluşturma

  DVD/CD/Blue-Ray gibi saklanabilir medyaların bozulma, hasar görme ve çizilme riskine karşı Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 yada diğer Windows sürümleri gibi sisteminiz için önemli medyaların İSO dosyalarını oluşturarak yedekleyebilirsiniz. Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 yada diğer Windows sürümlerinin CD/DVD/Blue-Ray'leri zarar görürse tekrardan İSO dosyalarınızdan birer kopyalarını oluştumanız mümkün olacaktır...

 • Microsoft Windows 11'i Yükleme / Yükseltme Sırasında Windows 11 Yükleyememe Sorunu

  Microsoft geçtiğimiz Haziran ayının 24'ünde resmen yeni Windows'u, aylarca süren alaylar, 11 numara ipuçları ve Windows 11 sızıntılarının ardından resmen duyurdu.

  Yeni tasarımıyla büyük odak noktası, windows kullanıcı arabirimi basitleştirilmiş, yeni windows store ve performansı ile çoklu görev iyileştirilmiştir...

 • En Son Windows 10 Güncelleme Sorunları ve Nasıl Düzeltilir

  Windows 10, genel olarak oldukça iyi bir işletim sitemidir. Microsoft, eski windows'a zorunlu ( artık tamamen zorunlu olmasa da ) ücretsiz yükseltmelerle işletim sistemlerini olabildiğince birleşik tutmaya çok çaba harcadı. Ne yazık ki, Microsoft'un windows güncellemelerini hızlı bir şekilde zorlamasının olası bir sonucu, bazılarının sorunlara neden olduğu anlamına gelir.

 • Microsoft Ofice'de "Yazilim Sahteciliği Kurbanı Olabilirsiniz" Uyarısı Nasıl Kaldırılır?

  Microsoft Office uygulamalarında "EYLEM GEREKİYOR Lisansınız orjinal değil ve yazılım sahtekarlığı kurbanı olabilirsiniz. Bugün orjinal Office ile hizmet kesintilerinin önüne geçin ve dosyalarınızın güvenini sağlayın" gibi bir eylemle karşılaşabilirsiniz.

 • Microsoft Nihayet Xbox Game Pass Kurulum Hataları İçin Düzeltmeyi Paylaşıyor

  Microsoft, Windows 10'da yıllardır Xbox Game Pass kullanıcılarını rahatsız eden oyun yükleme, güncelleme ve başlatma sorunları için nihayet bir çözüm paylaştı.

 • Windows 8 ve Windows 8.1'i Programsız Etkinleştirme

  Bugünkü makalemde, Windows 8 veya Windows 8.1 yüklü bilgisayarınızın programsız olarak nasıl etkinleştirleceğinin iki yolunu göstereceğim. Merak ediyorsanız birinci yol olan Windows 8 veya Windows 8.1 elle etkinleştirme yöntemiyle başlayabilirsiniz. Yada zaman kazanmanız açısından İkinci Yol olan Windows 8 veya 8.1 Toplu İş Dosyası Yöntemiyle Etkinleştirme seçeneğini takip edebilirsiniz.

 • Windows 10 - 8,1 ve 7'de Bozuk Sistem Dosyaları Nasıl Onarılır

  Yeni yazılım uygulamalarını kurduktan / kaldırdıktan, güncellemeleri yükledikten veya windows sistem dosyalarının bozulmasına başka nedenler olabilir. Bu işletim sisteminin içinde bir delik oluşturur ve sonuçta karmaşaya sebep verebilir. Bu sistem dosyası bozulması, Mavi Ekran Hatası, başlangıç hataları, farklı hata kodları ve bunun gibi sorunlara neden olabilir. Ve bu gibi sorunlarla başa çıkmak için windows 10 - 8,1 ve 7 eksik veya bozuk sistem dosyalarını otomatik olarak algılayan ve doğru olanla geri yükleyen SFC Yardımcı Programına ( sistem dosyası denetleme aracı ) sahiptir.

 • Microsoft Office 2016 İndirme ve Programsız Etkinleştirme

  Microsoft Office'in, Microsoft Windows İşletim Sistemlerinin bütün versiyonlarına kurulabilen son sürümü Microsoft Office 2016'dır. Microsoft Office 2019 kullanmak istiyorsanız mutlaka Microsoft Windows 10 kullanmak zorundasınız.