• Windows 8 ve Windows 8.1'i Programsız Etkinleştirme

  Bugünkü makalemde, Windows 8 veya Windows 8.1 yüklü bilgisayarınızın programsız olarak nasıl etkinleştirleceğinin iki yolunu göstereceğim. Merak ediyorsanız birinci yol olan Windows 8 veya Windows 8.1 elle etkinleştirme yöntemiyle başlayabilirsiniz. Yada zaman kazanmanız açısından İkinci Yol olan Windows 8 veya 8.1 Toplu İş Dosyası Yöntemiyle Etkinleştirme seçeneğini takip edebilirsiniz.

 • Windows 10 - 8,1 ve 7'de Bozuk Sistem Dosyaları Nasıl Onarılır

  Yeni yazılım uygulamalarını kurduktan / kaldırdıktan, güncellemeleri yükledikten veya windows sistem dosyalarının bozulmasına başka nedenler olabilir. Bu işletim sisteminin içinde bir delik oluşturur ve sonuçta karmaşaya sebep verebilir. Bu sistem dosyası bozulması, Mavi Ekran Hatası, başlangıç hataları, farklı hata kodları ve bunun gibi sorunlara neden olabilir. Ve bu gibi sorunlarla başa çıkmak için windows 10 - 8,1 ve 7 eksik veya bozuk sistem dosyalarını otomatik olarak algılayan ve doğru olanla geri yükleyen SFC Yardımcı Programına ( sistem dosyası denetleme aracı ) sahiptir.

 • Microsoft Office 2016 İndirme ve Programsız Etkinleştirme

  Microsoft Office'in, Microsoft Windows İşletim Sistemlerinin bütün versiyonlarına kurulabilen son sürümü Microsoft Office 2016'dır. Microsoft Office 2019 kullanmak istiyorsanız mutlaka Microsoft Windows 10 kullanmak zorundasınız.

 • Windows 7 Programsız Etkinleştirme

  Bilgisayarınıza Windows 7 yüklü ancak etkin değilse aşağıdaki adımları takip ederek Windows 7'yi etkinleştirebilirsiniz.

 • Windows 10 Masaüstü Simgelerin Yer Değişmesi

  Windows 10 İşletim sistemini kurduktan veya güncelledikten birkaç gün sonra masaüstünde mouse'un sağ tıkına basarak yenile buttonuna bastığımda simgelerin sola doğru kaymakta olduğunu farkettim. Windows otomatik düzenle kapalı olmasına rağmen her defasında simgelerin yerini değişmeme rağmen her yenile buttonuna tıkladığımda windows kendine göre sıralamaktaydı.

 • Windows Dosya Sistemi Hatası ( -2147219196 ) ve Çözüm Yolu

  Bazı dosyaları açarken özellikle resimleri Dosya Sistem Hatası ( -2147219196 ) ile karşılaşırsınız. Nitekim ben bu Dosya Sistem Hatası ( -2147219196 ) ile dün karşılaştım... Ben çözümünü buldum ve sizlerle paylaşmak istedim!..

 • Windows 10'da HTTPS Üzerinden DNS ( DoH ) Nasıl Etkinleştirilir?

  Microsoft, Kasım 2019'da DNS üzerinden HTTPS'yi Windows 10'a entegre etme planlarını açıklamıştı. HTTPS üzerinden DNS, bağlantının gizliliğini, güvenliğini ve güvenilirliğini artırmak için DNS aramalarını şifreler...

 • Medya Oluşturma Aracı Olmadan Windows İSO Dosyası Nasıl İndirilir?

  Microsoft, Windows 10 İSO görüntülerini indirme web sitesi aracılığıyla herkesin kullanımına sunar, ancak zaten Windows İşletim Sistemini kullanıyorsanız sizi Medya Oluşturma Aracını indirmeye zorlar. Medya Oluşturma Aracı olmadan Windows 10 İSO dosyalarının nasıl indirileceği aşağıda açıklanmıştır.

 • BitLocker Sürücüsü Şifresinin Kaldırılmasının veya Devre Dışı Bırakılmasının Yolları

  BitLocker şifrelemesi, biriminizin veya flash sürücünüzün güvenli kalmasına yardımcı olacaktır. Ancak BitLocker şifresine ihtiyacınız yoksa, BitLocker şifresini Windows 10 yüklü bilgisayarınızdan kolayca kaldırabilirsiniz. Bu makalemizde BitLocker Sürücü şifresinin devre dışı bırakmanın dört yolunu gözlemleyeceğiz.

 • Windows 10'u Programsız Etkinleştirme | 2020 Güncel

  Windows 10'u etkinleştirmek istiyorum ancak satın alamadan programsız bir şekilde nasıl etkinleştirebilirim?

  Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde windows 10'u programsız bir şekilde nasıl etkinleştireceğimizi anlatım...